AKADEMIA GOLFA (INTERNETOWA)
(część -  1  2  3  4  5  6  7)
Będziemy na przykładzie wspaniałego obiektu Kraków-Valley Golf & Country Club (Paczółtowice) pokazywać tak elementy "akademii" służącej do nauki golfa, jak i elementy pola golfowego, w tym przypadku Pola Mistrzowskiego (18 dołków) Kraków-Valley Golf & Country Club. Pokażemy również podstawy gry w golfa, etykietę (zasady związane z golfem - ubiór, zachowanie, etyka), ważne reguły gry (przepisy), a także troszkę historii i sekrety mistrzowskiej gry w golfa.
 
(część 1)
Jak zacząć grać ?
Jak zacząć grać ?
Bardzo prosto, można od razu przyjechać i zacząć naukę. Ceny nie są wygórowane (zobacz > cennik) bo wypożyczenie kija kosztuje 10 złotych (dla juniorów 5 złotych), a wypożyczenie koszyka 36 sztuk piłek do ćwiczeń (żeton) kosztuje 10 złotych. Często jak ma się trochę szczęścia, przy pierwszych ćwiczeniach otrzyma się bezpłatne rady jak grać w golfa (od obsługi obiektu). Można też wykupić instruktaż (wprowadzenie do nauki gry przez trenera - konieczna jest jednak rezerwacja terminu), kupić książkę (50 złotych) lub wykupić lekcje z trenerem (konieczna jest rezerwacja terminu).
 
.."driving"(*) to miejsce do ćwiczeń..

Na miejscu jest również sklep dobrze zaopatrzony w sprzęt do golfa gdzie można od razu dokonać potrzebnego zakupu (w godzinach otwarcia obiektu to jest od godziny 8,00 do 20,00).

..boksy na "drivingu"(*) pod dachem pozwalają na ćwiczenie nawet przy deszczowej pogodzie, są również wygodne dla ćwiczących "wstydliwych" (pomagają w koncentracji)  ..
..w czasie imprez (turniejów golfa) często są organizowane dla zaproszonych gości bezpłatne "dni" nauki gry w golfa (bezpłatnie wypożycza się kije i piłki, oraz jest bezpłatny instruktaż), takie imprezy organizuje często Kraków-Valley Golf & Country Club ..
..ćwiczenia na "drivingu"(*) (na zdjęciu prawidłowy uchwyt kija, prawidłowa pozycja, prawidłowy ubiór golfisty) ..
..przy obiekcie jest duży wygodny parking ..
 
..można też dojechać pociągiem do Krzeszowic (zobacz > rozkład jazdy) , a z Krzeszowic do Paczółtowic minibusem (zobacz > rozkład jazdy) (przystanek na ulicy Grunwaldzkiej) i wysiąść na przystanku obok kościoła w Paczółtowicach ..
Uwagi: (*) - nazwy fachowe golfa.