Drewniany zabytkowy dom (Czatkowice).
Krzeszowice to piękne miejsce. Zadziwiające jest jednak jak mało osób to zauważa. Dużo zieleni, pięknie ukształtowany teren, piękne lasy, wzgórza, zabytki, historyczne miejsca.

Wiele osób które do Krzeszowic przyjeżdża, zauważa to piękno (w odróżnieniu od mieszkańców i władz miasta). Zachwycają się, spędzają tu czas i nawet niektórzy inwestują.
Przykładem jest obiekt Krakow-Valley Golf & Country Club (pole golfowe, hotel, strzelnica sportowa, restauracja, bar, centrum konferencyjne), gdzie z zapomnianego PGR-u sworzono ogromną pracą i dbałością piękny ośrodek którym warto się pochwalić.

Może zaczyna się nowa era dla tej niedocenianej krainy, oazy zieleni, wielości krajobrazów. 
Dolina w której leżą Krzeszowice (Rów Krzeszowicki), Tęczynek, Wola Filipowska, Dubie, Czerna, Paczółtowice, Nowa Góra, Miękinia, Łany, Zalas, Frywałd - tyle tu miejsc gdzie można się zachwycić i w których można się wręcz zakochać.
Mamy więc nasze Krzeszowice. Piękne, lecz takie zaniedbane (i niekochane).
To od nas mieszkańców zależy czy będą miejscem czystym, z którego możemy być w pełni dumni.
W dobie globalizacji z jej nową terminologią na nas spoczywa stworzenie tu globalnej EKO-wioski. Miejsca gdzie mieszka się zdrowo i żyje dobrze.
Agnieszka B.
>dodaj swoją opinię..<

Przykładem tworzenia nowej wartości z praktycznie zapomnianego i nikomu niepotrzebnego PGR-u na końcu świata, jest Krakow-Valley Golf & Country Club.
Hotel w obiekcie Country Club (Paczółtowice)
Strzelnica "Shooting Range" w Country Club (Paczółtowice).
Strzelnica "Shooting Range" w Country Club (Paczółtowice).
Piękne krajobrazy (Paczółtowice).
Piękne krajobrazy (Paczółtowice).
Pole golfowe Krakow-Valley Golf (Paczółtowice).
Pole golfowe Krakow-Valley (Paczółtowice).
Winobranie (Czatkowice).
Świt Krzeszowice (klub sportowy) z pięknie położonym stadionem.
Świt Krzeszowice (klub sportowy) z pięknie położonym stadionem.
Park w centrum Krzeszowic jest zamknięty dla mieszkańców. Należy do mieszkańców i powinien być otwarty (chociaż od 8,00 do 20,00 godz.).
Park w centrum Krzeszowic przy parafii. Chodnik od lat jest na takim "poziomie" - mamy burmistrza i nic z tego nie wynika (nasz gospodarz miasta).
Ulica Św.Floriana z piękną aleją kasztanową.
Park w centrum Krzeszowic przy parafii.