OKNO-POL
Sklep Firmowy
email: gabi2003@onet.pl
Zabierzów, ul. Krakowska 49,
tel/fax. (012) 285 34 34
kom. 505 065 883

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00
i w soboty od 9.00-13.00

..Obecnie zakup okna nie jest zadaniem prostym. Mnogość systemów profili, okuć, a w końcu producentów stolarki może przyprawić „przeciętnego” Klienta o zawrót głowy.
U nas znajdziesz odpowiedzi na te najtrudniejsze nawet pytania..
OKNO-POL
SPRZEDAJEMY:
  • okna,
  • drzwi,
  • parapety,
  • żaluzje,
  • rolety,
  • markizy,
  • moskitiery
ZAPEWNIAMY DORADZTWO I MONTAŻ

          POMIAR I WYCENY GRATIS  !!

OKNO-POL stawiając na sprawdzonych, doświadczonych dostawców kieruje się nie tylko kwestią obniżenia kosztów produkcji. Firma chcąca zdobyć zaufanie Klientów musi zaoferować produkt, którego gwarancja nie jest jedynie wymysłem marketingowym. Potwierdzeniem tezy o pierwszoplanowej roli jakości świadczy wybór dostawców podstawowych elementów składowych okna PCV.
 

REHAU firma z ponad 50 letnią praktyką w branży chemicznej, zadebiutował w 1948 roku w niemieckim miasteczku Rehau. Obecnie firma działa na całym świecie i wytwarza ponad 50000 różnych części technicznych. System profili okiennych, których używamy do produkcji okien to: trzykomorowy , czterokomorowy oraz najnowocześniejszy pięciokomorowy . Systemy te odpowiadają obecnemu, wysokiemu poziomowi techniki okiennej. Profile REHAU charakteryzują się wąską powierzchnią profili, łagodnymi krawędziami oraz gładkimi powierzchniami wewnątrz ramy. Oczywiście okna z tych profili dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej oraz w okleinach drewnopodobnych. 
 
Specjalny proces nanoszenia oklein na profil gwarantuje ich wysoką trwałość. Do wszystkich okien stosujemy wzmocnienia z kształtowników ze stali ocynkowanej na całej długości skrzydła
i ramy. Zapewnia to wysoką sztywność konstrukcji, a co za tym idzie wieloletnią, bezproblemową eksploatację. Zawiasy są przykręcane co najmniej przez dwie ścianki profilu oraz przez wzmocnienie. Dla najbardziej wymagających oferujemy, pięciokomorowy profil Brillant Design. Jest to bardzo nowoczesny, profil o współczynniku przenikania ciepła k=1,1 W/m2K. Przy zastosowaniu odpowiednich szyb, okna z tego profilu idealnie nadają się do domów niskoenergetycznych oraz tam gdzie duże natężenie hałasu utrudnia życie. Koekstrudowana (wytłaczana) uszczelka w kolorze czarnym bądź białym charakteryzuje się wysoką elastycznością i zachowuje swoje parametry przez długie lata. Wspomniane profile produkowane są bez użycia kadmu. 

 
 
Konserwacja profili PCV wymaga minimalnego wkładu pracy. Okna myjemy przy użyciu ogólnie dostępnych środków czyszczących. Ważne jednak jest aby unikać wszelkich rozpuszczalników oraz środków ściernych (mogą matowić powierzchnię, co może spowodować jej szybsze brudzenie).

 

ROTO, jeden z największych producentów okuć budowlanych. ROTO udziela dziesięcioletniej gwarancji na produkowany przez siebie system okuć ROTO CENTRO 101, który stosujemy w wytwarzanych przez nas oknach. Okucia te występują także w wersjacho zwiększonej odporności na włamania. W naszych oknach w standardzie dostarczamy Państwu mikrowentylację w skrzydłach rozwierno uchylnych, blokadę błędnego położenia klamki (zapobiega wypadnięcia górnego narożnika przy próbie otwarcia uchylonego skrzydła), podnośnik skrzydła oraz osłonki na okucia. Klamki jak i osłonki występują w szerokiej palecie kolorystycznej.
 

PRESS-GLAS koncern produkujący wszelkiego rodzaju szyby. Wysoka jakość szyb produkowanych przez Press-Glas potwierdzona została przyznaniem Certyfikatu ISO 9002 oraz wyróżnieniami (Złoty Medal na targach Budma '99, Kryształowe Skrzydła '98). 
Standardowo w naszych oknach stosujemy szyby zespolone o współczynniku k=1,1 W/m2K dodatkowo wypełnione argonem. Oprócz tego podstawowego zestawu, można zastosować szkło o bardzo różnych kolorach, parametrach (kuloodporne, barwione, hartowane, przeciwsłoneczne itp.).
 

Okna PCV charakteryzują się bardzo dużą szczelnością. Standardowo w skrzydłach rozwierno-uchylnych stosujemy mikrowentylację, która zapewnia przepływ powietrza przy lekko uchylonym skrzydle. W niektórych jednak systuacjach wygodniej jest zastosować nawiewnik higrosterowany firmy AERECO. Urządzenie to, montowane w skrzydle okna, automatycznie zwiększa/zmniejsza napływ powietrza z zewnątrz w zależności od stopnia wilgotności w pomieszczeniu.
 

Zważywszy, że nie wszyscy Klienci chcą zastosować w swoich budynkach okna z PCV, OKNO-POL posiada w ofercie okna z drewna i aluminium. Oprócz zalet jakie posiadają okna drewniane (oryginalny wygląd, dobra izolacyjność termiczna) istnieje jedna niedogodność, z której należy sobie zdać sprawę. Stolarkę drewnianą należy odnawiać (czyścić ze starej farby, a następnie malować) co trzy do pięciu lat. Gwarancja na okna drewniane wynosi: trzy lata (okna malowane lakierami kryjącymi), dwa lata (okna malowane lakierami koloryzującymi - lazury). Natomiast okna i drzwi z aluminium bardzo dobrze sprawdzają się jako witryny w sklepach czy też innych lokalach użytkowych. Ponadto oferujemy dodatkowe akcesoria do okien. Wyprodukowanie dobrego okna to jednak połowa sukcesu. Bardzo ważnym, a często niedocenianym, elementem jest fachowy montaż. Nasz ekipy gwarantują pełną fachowość przeprowadzanych prac.
 

Przekonaj się sam jak wyglądają i ile kosztują nasze okna. Zapraszamy do biur.
Umów się na bezpłatny i niezobowiązujący pomiar.

OKNO-POL